Малий бізнес в Узбекистані звільнений від податків на п’ять років

Узбекистан обговорює зниження податків
Мова йде про тих, хто організував в населених пунктах з кількістю населення менше 5 тис. Чоловік діяльність з надання перукарських послуг, послуг з пошиття одягу за індивідуальними замовленнями, ремонту взуття або відкрив лазню. Пільгові мікрокредити будуть отримувати узбецькі фермери для організації теплиць, придбання насіння, саджанців, худоби та птиці, сільськогосподарського інвентарю та інструментів, зрошувальних пристроїв (насоси, артезіанські свердловини та ін.) З метою розвитку виробництва в особистих підсобних і дехканських господарствах.

Крім того, всі індивідуальні підприємці в Узбекистані звільняються від сплати фіксованого податку, що сплачується за кожного найнятого працівника.

Пільги надаються і суб’єктам сімейного підприємництва. Тепер вони мають право без утворення юридичної особи наймати до трьох постійних працівників з укладанням з ними трудового договору та залучати в якості учасників сімейного бізнесу всіх близьких родичів, які досягли працездатного віку, говориться в повідомленні.

Крім цього, приватні водії тепер будуть сплачувати щомісячний фіксований податок від послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом вантажопідйомністю понад 3 тонн за ставкою в двократному розмірі від мінімальної заробітної плати.

Одночасно президент Узбекистану підвищує ставки податку для великого бізнесу. Так, на надрокористування при видобутку кольорових і дорогоцінних металів податки зросли в середньому в п’ять разів. Відповідна постанова опублікована 23 липня на сайті національної бази даних законодавства Узбекистану. Ставка податку на видобуток рафінованої міді збільшена з 8,1 до 30%, на металевий цинк – з 4 до 20%, на золото – з 5 до 32%, на срібло – з 8 до 32%.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap