Україна попереду всієї Європи за чисельністю хворих на кір

Що спільного між Україною, Демократичною Республікою Конго (ДРК), Ліберією, Мадагаскаром та Сомалі? Це країни, де найбільше зафіксовано випадків захворювання на кір. У Європейському ж регіоні ВООЗ за кількістю випадків кору Україна взагалі посідає перше місце. З початку року і до 5 листопада у нашій країні було зафіксовано 56 802 випадки захворюваності. За Україною зі значно меншими цифрами йдуть Казахстан (10 126), Грузія (3904), Росія (3 521), Туреччина (2 666) і Киргизстан (2 228).

Чому ж так відбувається, що лише в минулому році у світі померло 142 тисячі чоловік, незважаючи на те, що захворюванню на кір легко запобігти вакцинацією. А все через дезінформаційну кампанію у соцмережах про наслідки щеплень, вважають у ВООЗ. Це дає свої «плоди»: все менше дітей отримує життєво необхідні вакцини.

«Ми опинилися на шляху, який веде нас абсолютно не в тому напрямку. І це проблема не тільки 2018 року, – вже зараз, у 2019 році, кількість випадків зростає і до кінця року значно перевищить показник 2018 року», – стверджує Кейт О’Брайан з ВООЗ.

Для того, щоб не допустити поширення кору, щеплення повинні отримати щонайменше 95%населення. Сьогодні цей середній показник становить 86%, що все-таки краще рівня 2002 роки (72 відсотки), але явно недостатньо. . Повіривши дезінформації у соцмережах, батьки все частіше відмовляються вакцинувати дітей, в результаті зростає число захворювань на кір та смертей.

«Нам всім добре відомо, що ось уже 50 років існує безпечна, ефективна і доступна вакцина, що попереджає кір, – нагадала Кейт О’Брайан. – Щеплення вже отримали сотні мільйонів чоловік. Те, що сьогодні відбуваються спалахи кору і зростає число випадків зараження і смерті, – на нашій совісті, і головна причина такого стану справ в тому, що люди не вакцинуються».

Нагадаємо, що кір – це вірусне захворювання, яке дуже легко передається і особливо небезпечно для маленьких дітей. Симптоми з’являються на 10-12 день після зараження: це висока температура, нежить, кон’юнктивіт, кашель і невеликі білі цятки в порожнині рота. Через кілька днів з’являється висип – спочатку на обличчі і шиї, а потім і на всьому тілі. Причому пацієнт становить небезпеку для оточуючих за чотири дні до виникнення висипу і залишається заразним протягом ще чотирьох днів. Більшість хворих одужує через 2-3 тижні, але у багатьох розвиваються ускладнення, включаючи сліпоту, енцефаліт і серйозні респіраторні захворювання.

Читайте ще:  Поліція Київщини радить відпочивати розумно

У ВООЗ закликають не піддаватися хибним чуткам, поширюваним в соціальних мережах, а спиратися на факти. А вони такі: щеплення від кору можуть викликати лише незначні і тимчасові побічні ефекти, наприклад, біль в руці або невелике підвищення температури. Серйозніші наслідки вкрай рідкісні – 1 випадок на мільйон. Не треба також забувати, що ризик побічних ефектів при вакцинації значно нижче загрози здоров’ю від самого захворювання. Кір, як і багато інших хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин, може призвести до смерті.

Крім того, підкреслюють експерти, будь-яка ліцензована вакцина проходить ретельну перевірку в ході декількох фаз клінічних досліджень, а після схвалення вчені постійно оцінюють її ефективність і безпеку.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap