Переговори щодо договору про транзит газу

Переговори щодо договору про транзит газу між Україною і РФ тривають. Очільник НАК Нафтогаз зазначає, що Україна добре підготувалася до цих переговорів і має на них сильну позицію.

Переговори України і Росії щодо нового договору про транзит газу, які під час «Нормандської зустрічі» не досягли результату наразі продовжаться. За словами виконавчого директора «Нафтогазу України» Юрія Вітренка,  українська сторона не пішла на «обнулення» взаємних претензій із російською, як того хотіла Москва. «Ми домовилися продовжувати домовлятися», – зазначив Вітренко.

То ж переговори про транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України продовжаться – і як двосторонні між Україною і Росією, і як тристоронні з участю Європейської комісії, повідомив ресурс radiosvoboda.

Такі перемовини – процес непростий, потребують неабиякої виваженості і дипломатичності.

На фоні цього з’являються «сюрпризи».

«Показово, що в боротьбу за подарунок Газпрому від України на суму $22 млрд включився пан Медведчук» про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці очільник НАК Нафтогаз Андрій Коболєв, і зауважив, що також є показовим те, що що він це робить саме тоді, коли американські санкції проти Північного потоку-2 стають реальністю, попри надзвичайні дипломатичні і лобістські зусилля Росії у Вашингтоні.

Андрій Коболєв висловив здивування тим, що Медведчук намагається представити завідомо програшний для України варіант, про який поки що говорить Росія, як щось, про що домовилися чи хоча б могли домовитися президенти у Парижі. Також очільник НАК Нафтогаз зауважив. Що, можливо, пану Медведчуку в це складно повірити, але Україна дійсно добре підготувалася до цих переговорів і має на них сильну позицію.

Андрій Коболєв розповів про поточну ситуацію з блакитним паливом в Україні. «У нас рекордні обсяги газу в підземних сховищах, ми маємо контракти на гарантовану поставку додаткових обсягів газу у першому кварталі 2020. Ми залучили фінансування, щоб мати можливість купувати цей газ, і знайшли ринкове рішення, щоб утримати ціни для наших споживачів на 12% нижчими, ніж рік тому, незалежно від транзиту».

Також очільник Нафтогазу повідомив про технічну можливість української газотранспортної системи до прокачки газ з заходу на схід, про те, що проведена модернізація ситеми.

«Ми активно допомагаємо Молдові забезпечити надходження газу і співпрацюємо з Єврокомісією, Румунією, Польщею, та іншими країнами ЄС, щоб усі були готові і там»,  підкреслив Коболєв і зауважив: «Пан Медведчук зробить послугу Газпрому і усій Європі, якщо пояснить у Москві, що поточна пропозиція не є конкурентною».

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap