Пpотecти yкpaїнцiв щoдo гaзoвих плaтiжoк дaли рeзyльтaт! Влaдa пpиcлyхaлaся дo людeй і вiдмiнилa плaтy зa…

Протести українців платіжкою за доставку газу привели, нарешті, до реальних кроків у з боку влади. Влада виправили помилку в методиці, і здивовані дачники більше не отримають рахунки в 300 грн за доставку неспожитої газу, а для тільки заселилися жителів новобудов платіжки подешевшають в 5-6 разів. Проект відповідної постанови оприлюднено на сайті НКРЕКУ і буде прийнятий 11 лютого. Експерти, правда вважають, що заходи, закладені в ньому, половинчасті.

виправили помилку
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), підготувала проект постанови під “Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем (ГРС)”, який відомство планує схвалити вже у вівторок. В обґрунтуванні документа говориться про те, що діюча методика формування тарифу недосконала, так як змушує переплачувати за доставку газу нових споживачів.

Іншими словами, в НКРЕКУ чесно зізналися, що виявили помилку в методиці, завдяки їй ті споживачі, які газ не споживають за фактом, отримують космічні рахунки за його доставку – до 300 грн на місяць. Йдеться про тих, хто в минулий газовий рік, на який спирається нове тарифоутворення, газ не споживали, тому їм нараховували газ втридорога за застарілими нормами.

Тепер ця помилка виправлена. Постанова зобов’язує розраховувати нарахування тарифу за доставку газу для нових споживачів виходячи з наступних розрахунків:

ADVERTISEMENT

З газовою плитою – 39 куб. м в рік,
З газовою плитою і колонкою – 126 куб. м в рік,
З комплексним використанням, в тому числі для опалення, – 314 куб. м в рік.
Хто виграє
Потенційно дію цього заходу, пояснили UBR.ua в облгазах, охоплює понад 6 млн квартир і менш 2 млн приватних будинків, причому в деяких областях таких складає до половини від усіх споживачів. Однак скільки з них по факту не користуються газом, відповісти не змогли.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap