Дочекалися! Карантин, а тепер буть примусово виселяти. Що робиться?

Верховна Рада прийняла за основу проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг”. За прийняття відповідного законопроекту №2458 у першому читанні проголосували 239 народних депутатів. Згідно з пояснювальною запискою до документа, проект документа покликаний врегулювати питання перехідного періоду в зв’язку з введенням в дію закону “Про житлово-комунальні послуги” з 1 травня 2019 року і необхідністю прийняття співвласниками багатоквартирних будинків рішень про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг. Серед іншого, законопроектом пропонується внести зміни до ч. 4 ст. 29 закону “Про житлово-комунальні послуги”, передбачивши можливість доступу до житла чи іншого об’єкту нерухомого майна без отримання згоди його власника (користувача) (несанкціонований доступ) для обмеження (припинення) надання комунальної послуги.

Також встановлюється, що “несанкціонований доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для обмеження (припинення) надання комунальної послуги відбувається без отримання згоди його власника (користувача), якщо такий власник (користувач) відмовляється допустити в належне йому житло (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця “. Раніше можливість несанкціонованого доступу в житло була передбачена тільки в невідкладних випадках, пов’язаних з необхідністю порятунку життя і здоров’я людей або майна, в разі аварії. Тепер проникнення в житло без Згідно власника також запропоновано дозволити “для обмеження (припинення) надання комунальної послуги”. Головне експертне управління Верховної Ради у своїх висновках зазначає, що пропозиція про можливість несанкціонованого доступу до житла суперечить ст. 30 Конституції щодо недоторканності житла. Крім того, положення не узгоджується також ч. 1 ст. 233 Кримінально-процесуального кодексу України.

Крім того, законопроектом пропонується віднести до повноважень органів місцевого самоврядування питання прийняття рішення про початок та закінчення опалювального періоду. Також передбачена можливість включення до складу послуги з управління багатоквартирним будинком “інших робіт (послуг), узгоджених сторонами договору”. На думку ГНЕУ, це закладає ризик потенційних конфліктів між керівником багатоквартирного будинку та його співвласниками. Законопроект також передбачає ряд нововведень при встановленні тарифів на управління багатоквартирним будинком, а також встановити, що тарифи на опалення повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність підприємства.

http://www.t.ks.ua

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap