Україна виявилася рятівним кругом для ринку газу Європи

Українські газові родовища, які використовуються для зберігання газу, виявилися порятунком для європейського ринку, пише Кореспондент з посиланням на Bloomberg у понеділок, 22 червня.

Відзначається, що в першому півріччі 2020 року Європа зіткнулася з серйозним надлишком газу на внутрішньому ринку, який був викликаний зниженням попиту на паливо через пандемії коронавіруса і двох теплих зим. В результаті до літа сховища газу на північно-заході Європи виявилися заповнені на 77% проти 52%, звичайних для цього часу року, і продовжують стрімко наповнюватися.

У зв’язку з надмірною пропозицією ціна на газ наблизилися до антирекорду і може піти у від’ємні значення, вважають аналітики.

Тому європейські трейдери зацікавилися можливостями для зберігання природного газу на Україні. Згідно з даними Укртрансгазу, попит на них в червні виріс в три рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. Майже у вісім разів збільшилася кількість європейських компаній, які використовують українські потужності для зберігання палива. Якщо в 2019-му їх було сім, то у червні 2020-го їх налічується 54.

Читайте далі: “Коронавірус відступає: в Києві та Вінницькій області вирішили послабити карантин…”

“У нас найнижча вартість зберігання газу в Європі і привабливі тарифи на транспортування”, – пояснили в Укртрансгазі.

В даний час Україна має незаповненими близько 13 мільярдів кубометрів у сховищах, що складає приблизно 13% від усіх потужностей в Європі. Аналітики вважають, що якщо європейські компанії використовують весь вільний простір, вони зможуть знизити загрозу негативних цін на газ цим улітку 2020 року. У разі відмови від використання українських потужностей, газові сховища в Європі заповняться повністю ще до кінця серпня.

Изданиче подчекривает, що Україна також відчуває потребу в заповненні сховищ через зниження поставок Європу Газпромом. Україні необхідні поставки газу з заходу, щоб заробляти на зберіганні, пояснює агентство.

Зазначимо, Газпром у січні-травні експортував в ЄС 20 млрд куб. м через газотранспортну систему України, що удвічі нижче торішніх показників.

Джерело: “from-ua.com”

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share via
Copy link
Powered by Social Snap